EN DE

O nas i
naszej motywacji

Nasza motywacja

Dlaczego angażujemy się w opiekę całodobową?

Punktem wyjścia mecasa pośrednictwa w zakresie opieki osób starszych było doświadczenie z naszymi dziadkami. W poszukiwaniu odpowiedniej formy opieki zdecydowaliśmy się, oczywiście w drodze wspólnych konsultacji przeciwko umieszczeniu naszej babci i dziadka w zakładzie opiekuńczym. Znaczące przy tym było życzenie naszych dziadków pozostania i mieszkania w ich własnym domu. Poza tym koszty związane z umieszczeniem ich w ośrodku opiekuńczym byłyby znacznie wyższe. Ponadto życzyliśmy sobie aby nasza babcia i dziedek przebywali pod indywidualną opieką, której w ośrodku opiekuńczym nigdy by nie doświadczyli. Tak więc wybór padł na całodobową opiekę we własnym domu w towarzystwie zaangażowanych opiekunek z Europy Wschodniej.

Od tego momentu jesteśmy o tym bardzo przekoni, że ten szczególny sposób zadbania o potrzeby osób starszych jest jak najbardziej słuszny. Dlatego też założyliśmy pośrednictwo w zakresie opieki osób starszych mecasa i od tej pory zajmujemy się pośrednictwem organizacji opiekunek osób starszych na terytorium całego kraju.

Co chemy osiągnąć poprzez nasze zaangażowanie?

Naszym głównym celem jest umożliwienie osobom w podeszłym wieku życia w jak najlepszych warunkach i samodzielności. Dlatego też stawiamy na to, aby osoba która podlega opiece była ukierunkowywana, wpomagana i wykonywała wraz z jej opiekunką wiele czynności wspólnie. Ponadto chcemy, aby uśmiech na twarzy i zadowolenie z życia było istotną częścią życia codziennego każdego człowieka. ,,Czynienie marzeń prawdziwymi” i ,,Projekt łapa” są naszymi podstawowymi programami, które pomagają nam osiągnąć nasze założone cele. Naszym kolejnym, bardzo ważnym celem jest to, aby również członkowie rodziny byli zadowoleni z rozwiazań związanych z opieką ich bliskich. Dlatego prowadzimy regularne rozmowy, zarówno z członkami rodziny, jak i osobami które podlegają opiece.

Co możemy uczynić i jak odwdzięczamy się u nas zatrudnionym opiekunkom?

Jesteśmy bardzo dumni z naszych opiekunek, które poprzez swoją sumienną pracę zagwarantują Ci bardzo troskliwą opiekę. Dlatego też wspieramy je również w ich trudnych prywatnych i rodzinnych sytuacjach poprzez nasze ,,fundusze społeczne”. Ponadto popieramy wymianę naszych opiekunek między sobą i organizujemy dla nich również regularnie spotkania regionalne. Naszym opiekunkom służymy również pomocą podczas załatwiania spraw w urzędach, tak aby mogły się one jak najbardziej skupić na ich właściwych obowiązkach opiekuńczych.

Nasz zespół

Oliver Weiss

Prezes

Po ukończeniu moich studiów magisterskich z dziedziny ekonomi i finansów moim głównym celem jako założyciela i prezesa naszego przedsiębiorstwa jest zagwarantowanie sprawnego pośrednictwa w zakresie opieki osób starszych. Pomagają mi przy tym moje doświadczenia nabyte podczas opieki nad własnymi dziadkami, jak i również moje umiejętności w zarządzaniu. W wolnym czasie chętnie podróżuję i gram w piłkę nożną.

Simon Spangenberg

Prezes i doradca klienta

Jako założyciel i kierownik naszego przedsiębiorstwa z 6 letnim doświadczeniem zawodowym w doradzaniu klientom moim głównym celem jest kompetentne doradztwo rodzin. Pomaga mi w tym moja obszerna wiedza z zakresu ubezpieczeń zdrowotnych i pielęgnacyjnych. W wolnym czasie troszczę się o mojego psa i cieszę się spędzaniem czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Dr. Benjamin Krill

Technik

Jako informatyk z doktoratem jestem osobą odpowiedzialną za wszystkie techniczne wyzwania w naszym przedsiębiorstwie. Poprzez moją pracę gwarantuję sprawne przeprowadzanie rozmaitych procesów – zarówno dla moich kolegów, jak i naszych klientów. W mojej pracy w przedsiębiorstwie mecasa mam możliwość wspierania poprzez moje techniczne umiejętności tak szczególnie ważną usługę życia społecznego, jaką jest opieka osób starszych.

Adam Lasocki

Kierownik szkoleń w Europie Wschodniej

Jako kierownik szkoleń w Europie Wschodniej zajmuję się rekrutacją i fachowym szkoleniem wykwalifikowanych opiekunek osób starszych. Ze względu na to że urodziłem się w Polsce i dorastałem w Niemczech władam biegle językiem polskim i niemieckim. Po ukończeniu moich studiów licencjackich w Sztutgarcie wspieram mój zespół z mojej ojczyzny i miasta Warszawy. W wolnym czasie gram na gitarze.

Thimo Richter

Doradca klienta

Jako doradca klienta troszczę się od ponad 5 lat o zaufaną wpracę z osobami w różnych sytuacjach życiowych. Maksymą mojej codziennej pracy jest umożliwienie spełnienia Twoich życzeń, życia we własnym domu, według Twoich wyobrażeń. W wolnym czasie zajmuję i interesuję się tematką sportową i zdrowego odżywiania.

Dr. Anna Oberberger

Lekarka z funkcją doradczą

Jako lekarka wiem jak zadbać o medyczne zaopatrzenie osób w podeszłym wieku. Tak więc jako osoba odpowiedzialna za zaplecze medyczne bardzo chętnie służę Ci pomocą. W wolnym czasie gram w tenisa i odkrywam świat.